Jan Kowalski, adwokat sportowy – w czym mogę Panu pomóc?

Jan Kowalski, adwokat sportowy – w czym mogę Panu pomóc?

Adwokat może specjalizować się w różnych dziedzinach. Może to być prawo nieruchomości, handlowe, karne, transportowe, rodzinne, ubezpieczeniowe, gospodarcze i wiele innych. Bardzo ciekawym zagadnieniem jest prawo sportowe. Dowiedz się zatem, w jakich sytuacjach prawnik może przydać się sportowcowi.

Czym jest prawo sportowe?

Prawo sportowe obejmuje regulacje, które znajdują zastosowanie w sporcie. Dotyczą zatem organizacji sportowych, jak i osób zawodowo uprawiających różne dyscypliny sportowe. Co więcej, prawo odnosi się bezpośrednio do sportu, jak i dotyczy regulacji, które były z myślą o sporcie tworzone. Przykład stanowi ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, czy też ustawa o sporcie. Ponadto, zastosowanie mają tutaj też akty prawne opracowywane z uwzględnieniem innych dziedzin życia, a mianowicie kodeks pracy, prawo o stowarzyszeniach, czy też kodeks cywilny.

Jakie są najważniejsze usługi kancelarii, które specjalizują się w prawie sportowym?

Adwokat specjalizujący się w prawie sportowym zajmuje się między innymi opracowywaniem aktów wewnętrznych polskich związków sportowych. Istotne jest też, że w zakres jego kompetencji wchodzą też takie czynności jak opracowywanie oświadczeń i regulaminów antykorupcyjnych w sporcie. Taki prawnik również negocjuje i przygotowuje umowy zawierane między klubami oraz stowarzyszeniami sportowymi a trenerami, zawodnikami, sponsorami i innymi osobami działającymi w branży. Prawnik sportowy prowadzi też postępowania dyscyplinarne i organizacyjne przed organami polskich związków sportowych, reprezentuje klientów w postępowaniach przed sportowymi sądami polubownymi, czy też międzynarodowymi. Prawnik specjalizujący się w prawie sportowym sporządza też opinie prawne. Ważne jest też to, że w swojej pracy sięga też do innych dziedzin prawa, a w szczególności prawa własności intelektualnej, handlowego, stowarzyszeń, fundacji i podatkowego.

Adwokat, czyli gdzie i jak szukać dobrego prawnika działającego w branży sportowej?

W przypadku kancelarii adwokackiej nie wystarczy odbyć jednego spotkania, które powie nam, czy dana osoba będzie nas odpowiednio reprezentować. W tej branży miła aparycja i uśmiech to zdecydowanie za mało. Zwróć między innymi uwagę na takie szczegóły jak pewność siebie, gdyż dobry specjalista powinien wiedzieć, jak postąpić w konkretnej sytuacji. Uwzględnij też uporządkowanie miejsca pracy, umiejętność utrzymywania kontaktu wzrokowego i zdolność przedstawienia przez adwokata faktów. Na koniec jeszcze dwie małe zasady. Nie szukaj adwokata, który zna się na wszystkim. Profesjonalista to osoba, która specjalizuje się w konkretnym polu działań prawnych. Co więcej, doświadczenie adwokata nie zawsze ma tutaj znaczenie. Może się okazać, że więcej zdziałasz z osobą, która pracuje krócej, ale jest bardzo kreatywna, ambitna i zorientowana na sukces. Dobry adwokat to człowiek z dużą wiedzą, ogromną pewnością siebie, umiejętnością podejmowania często niestandardowych decyzji, pełna optymizmu, inteligentna i potrafiąca szybko dostosowywać się do zmieniających się okoliczności konkretnej sprawy.

Komentarze Facebook

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Komentarze Facebook