Życiowa forma Kołodziejczyka – Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce

Tydzień po mistrzostwach Polski w Białymstoku, w Żorach odbyła się impreza nieco mniejszej rangi, a mianowicie mistrzostwa Śląska. W mistrzostwach wzięło udział 38 zawodników i zawodniczek, w tym 7 kulturystów z Czech.

Wśród juniorów I miejsce zajął Martin Smuter (CZ), wyprzedzając Tomasza Ziółkowskiego i Patrika Jabłońskiego (CZ).

Kategorię 70 kg wygrał Krzysztof Danielczyk, przed Mariuszem Marusikiem i Marcinem Koselem. W kategorii 80 kg zwycięstwo przyznano Jaroslavowi Drobkowi (CZ) przed Leszkiem Klimasem i Lubomirem Koumalem CCZ).

Kategorię 90 kg wygrał bezapelacyjnie Paweł Jabłoński. Jest to zawodnik wspinający się na coraz wyższy szczebel w kulturystycznym rankingu. Swoich przeciwników – Romana Lenika [CZ] i Konrada Gacę – pokonał znaczną ilością punktów: 9 do 24 i 28.

W kategorii powyżej 90 kg wystąpiło pięciu doskonałych zawodników, wśród których Andrzej Kołodziejczyk był zdecydowanie najlepszy. Tak doskonałej sylwetki Andrzej nie miał jeszcze nigdy. Jeżeli ją utrzyma na dłużej, to ma szanse odnieść w tym sezonie wiele sukcesów. Drugie miejsce zajął Tomasz Bobrowski, a trzecie – Bartosz Guran.

Andrzej Kołodziejczyk był nie do pokonania również w kategorii open. Wyprzedził Tomka Bobrowskiego i Pawła

Jabłońskiego. IV miejsce zajął Krzysztof Danielczyk, V Jaroslav Drobek [Czechy], VI zaś Leszek Klimas.

Wśród kulturystów niepełnosprawnych zobaczyliśmy Mariusza Kupczaka i Czesława Korczaka. Tradycyjnie wygrał Mariusz.

W fitness sylwetkowym zwyciężyła Patrycja Kozyra, II miejsce zajęła Dorota Cyman, III – Edyta Bosak.

Wśród kulturystek rozegrana tylko kategorię open. Wygrała Joanna Krupa, II miejsce zajęła Alicja Matwij, III – Patrycja Kozyra, która z uwagi na niską frekwencję zawodniczek startowała w dwóch kategoriach – fitness sylwetkowe i kulturystyka. Ala Matwij prezentuje coraz lepszą formę i najlepszy ze wszystkich zawodniczek układ dowolny. Ma zapał do treningów, co daje nadzieję, że jeszcze wiele dobrego usłyszymy o tej zawodniczce.